Aktualności

Najnowsze wydarzenia w naszej społeczności

Świętowanie Dnia Ziemi w tym roku przypadło w naszej Placówce w trochę nietypowym terminie. Oczywiście wiemy, że dzień 22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi, ale z uwagi na to, że w tym terminie byliśmy na dwutygodniowym wyjeździe na turnusie rehabilitacyjnym przesunęliśmy w naszym kalendarzu uroczystości termin imprezy, o której mowa. Ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie? O naszą Planetę trzeba przecież dbać przez cały rok, a nie tylko w kwietniu. Pierwszą akcją przeprowadzoną przez naszych uczniów w ramach obchodów Święta Ziemi i jednocześnie realizacji programu ekologicznego „Chronimy i dbamy o nasze środowisko” było sprzątanie świata. Uczniowie najstarszej klasy: klasy III Ponadgimnazjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy ze swoją wychowawczynią Panią Małgorzatą Andrysiak jakiś czas temu uprzątnęli teren okalający naszą szkołę. Pokazali, że nieobojętna jest im kwestia czystości środowiska i naszego miasta. 09.czerwca wszyscy uczniowie naszego Ośrodka wyjechali na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.

Za pomyślność wyjazdu odpowiedzialna była Pani Marzena Bałuk, której dziękujemy, gdyż wszystko przebiegło zgodnie z planem i naszymi oczekiwaniami. Zwiedzając teren ogrodu wybraliśmy trasę o średniej długości, dostosowaliśmy ją do możliwości fizycznych naszych uczniów. Interesowały nas bardziej informacje przyrodnicze niż historyczne. Zależało nam na pokazaniu uczniom najcenniejszych zasobów przyrodniczych arboretum i przekazaniu informacji dotyczących ochrony środowiska. Podziwialiśmy piękny staw, ogród skalny, ogród japoński i oranżerię na terenie folwarku. Nasz pobyt zakończyliśmy wspólnym grillowaniem w wyznaczonym do tego celu miejscu. Były kiełbaski, soczek i do tego pyszne, rumiane jabłko.

 

Cała galeria

Nie podważając roli techniki w życiu dzisiejszego społeczeństwa, uważamy, że to, co ona nam daje to zbyt mało. Istnieją inne, cenniejsze sposoby spędzania czasu wolnego. Jesteśmy przekonani, że jednym z nich jest przebywanie z przyrodą, a umiejętność właściwego z nią obcowania może przynieść każdemu z nas sporo radości, samozadowolenia i poczucia samorealizacji z jednoczesną edukacją w zakresie: biologii, geografii, wychowania fizycznego, chemii, matematyki, fizyki i wielu innych pokrewnych dziedzin. Ponadto uważamy, że zaproponowany przez nas uczniom sposób - metoda „ na wolny czas” i naukę z pewnością będzie pewnym rodzajem profilaktyki przeciwdziałającej chorobom cywilizacyjnym XXI wieku.

Kto jest Online

Odwiedza nas jeden gość oraz 0 użytkowników.